Sanal TV
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sanal TV

Sanal TVHoş geldin, .
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Mesaj Sayınız: 0

AnasayfaPortalLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

SPARTACUS: BLOOD AND SAND

5 posters
YazarMesaj
annabeth-
Gelişmiş Üye
Gelişmiş Üye
annabeth-

Altın Portakal Ödülü : 158
Sanal TV Oscar Ödülü : 0

SPARTACUS: BLOOD AND SAND  Empty
MesajKonu: SPARTACUS: BLOOD AND SAND    SPARTACUS: BLOOD AND SAND  Icon_minitimePaz Eyl. 12, 2010 10:51 am

Romalıların ihanetine uğradı, köleliğe zorlandı ve bir gladyatör olarak yeniden doğdu. Çizgi roman estetiğinin ve ileri görsel efekt teknolojilerinin tüm nimetlerinden yararlanılarak çekilen Spartacus: Blood and Sand, yurdundan ve sevdiği kadından koparılan bir adamın, kanlı arenalarda küllerinden doğuş öyküsünü anlatıyor. O artık ateşli tutkuların esiri olmuş ve gaddarca yönetilen bir dünyada mücadele vermek zorunda. Spartaküs hayatta kalmak için sıradan bir adamdan ve bir gladyatörden çok daha fazlası olmalı. O, bir efsaneye dönüşmeli. Tarihin en asi kahramanı, televizyonu fethetmeye hazırlanıyor. Spartacus: Blood and Sand ile Romalıları dize getiren efsanenin doğuşuna tanıklık edeceksiniz. Galler kökenli Andy Whitfield’ın Spartacus’ü canlandırdığı yapımda, Türk izleyicilerin Xena / Zeyna olarak tanıdığı Lucy Lawless da rol alıyor.
SPARTACUS: BLOOD AND SAND  Spartacus-Blood-and-Sand
HarryBuki
Admin
Admin
HarryBuki

Altın Portakal Ödülü : 10454
Sanal TV Oscar Ödülü : 1

MesajKonu: Geri: SPARTACUS: BLOOD AND SAND    SPARTACUS: BLOOD AND SAND  Icon_minitimePaz Eyl. 12, 2010 12:25 pm

Süper bi şeye benziyor. Fakat reklamlarda anlamadığm şey dizi mi bu ? film mi?
https://sanaltv.yetkin-forum.com
annabeth-
Gelişmiş Üye
Gelişmiş Üye
annabeth-

Altın Portakal Ödülü : 158

MesajKonu: Geri: SPARTACUS: BLOOD AND SAND    SPARTACUS: BLOOD AND SAND  Icon_minitimePaz Eyl. 12, 2010 12:27 pm

Dizi. Very Happy
Bencede süper merakla bekliyorum bölümleri. Very Happy
aramisia
Gelişmiş Üye
Gelişmiş Üye
aramisia

Altın Portakal Ödülü : 133

MesajKonu: Geri: SPARTACUS: BLOOD AND SAND    SPARTACUS: BLOOD AND SAND  Icon_minitimeÇarş. Eyl. 15, 2010 3:52 pm

annabeth- demiş ki:
Dizi. Very Happy
Bencede süper merakla bekliyorum bölümleri. Very Happy
pesnap

Altın Portakal Ödülü : 7

MesajKonu: Geri: SPARTACUS: BLOOD AND SAND    SPARTACUS: BLOOD AND SAND  Icon_minitimePaz Ekim 24, 2010 3:01 pm

Cnbc-e'nin yeni, kanlı efsanesi... Sparctacus birkaç kere filme alındıysa da bu dizi görsel açıdan izleyiciyi kendisine bağlıyor. Bazı erotik sahneler var evet ama bunlar sansürlenmiş hali. Sansürsüz isteyenler internet sitelerinden izlemeyi tercih ediyorlar. diziport.com bu iş için en iyisi. Dizi hakkında kendi görüşlerimi de yazayım bu arada;

Kanlı görsel efektlerin çoğu abartılı. Sık sık ağır çekim vardı ilk bölümde. Neyseki ikinci bölüm fazla tekrar etmedi de izleyiciyi sıkmadı (beni) Görsel efektlerinin 300 Sparta'lıya yakın yapıldığı bariz. Renkler net. Efekler benzer (bkz. ağır çekim, kan vs.) Konusu zaten bilindik ama daha farklı açılardan işleniyor. İlk bölümde ikincisinde de dizideki bazı hatalar göze çarpıyor basitçe. Mesela kar yağıyor ama ben savaşçıların ağzından buhar çıktığını görmedim ki varsa da çoğu yerde yoktu. Sonra ikinci bölümde eğitmen kırbaç sallıyor falan... Arada bilerek aynı sahneyi tekrar tekrar koymuşlar. Aynı sahne. Kırbaç sallama sahnesi bir kaç değişik açıdan çekilebilirdi yani. Fazla göze çarpıyor.

Neyse ya. Genel hatlarıyla meraklandıran bir dizi. Efsanenin doğuşu... Bana Gladyatör filmini anımsattı (bkz. Russel Crowe oynuyordu) Bakalım, daha başlangıçtayım. İlerleyen bölümlerde daha çok sevebilirim belki diziyi. Şimdilik görüşlerim bu kadar.
gokalp_ksk
Alışmış Üye
Alışmış Üye

Altın Portakal Ödülü : 188

MesajKonu: Geri: SPARTACUS: BLOOD AND SAND    SPARTACUS: BLOOD AND SAND  Icon_minitimeC.tesi Kas. 06, 2010 8:25 pm

Eskiden izliyordum ama bazı bölümlerinde aşırı cinselliklik var bazı demeyelim her bölümünde var Very Happy Birtakım bölümleri çok şiddet içeriyor.Dünyanın en küfürlü yayın yapan kanalı bile bu diziyi yasaklamış CNBC-e nasıl yayınlıyor şaşıyorum Very Happy
pesnap

Altın Portakal Ödülü : 7

MesajKonu: Geri: SPARTACUS: BLOOD AND SAND    SPARTACUS: BLOOD AND SAND  Icon_minitimePaz Kas. 07, 2010 3:25 am

Cnbce nasıl yayınlıyor diye niye şaşıyorsun ki? Kanal cinsellik öğelerini öyle bir sansürlüyor ki cinsellik denen şey yok ortada. Razz
aramisia
Gelişmiş Üye
Gelişmiş Üye
aramisia

Altın Portakal Ödülü : 133

MesajKonu: Geri: SPARTACUS: BLOOD AND SAND    SPARTACUS: BLOOD AND SAND  Icon_minitimeC.tesi Ara. 04, 2010 11:51 am

pesnap demiş ki:
Cnbce nasıl yayınlıyor diye niye şaşıyorsun ki? Kanal cinsellik öğelerini öyle bir sansürlüyor ki cinsellik denen şey yok ortada. Razz
Katılmaktayım. Very Happy
Tabii HD-EN olarak izliyorsanız ona karışamam. Very Happy

SPARTACUS: BLOOD AND SAND
1 sayfadaki 1 sayfası